Cocktail

Tipy pro cestu do USA

Jestliže jste se rozhodli navštívit Spojené státy americké s cestovní kanceláří ESO travel, doporučujeme věnovat čas malé domácí přípravě (i když ty stěžejní úkony pochopitelně zařídí cestovní kancelář). Především je nutné zkontrolovat své doklady: nutností je platný pas s biometrickými údaji. Jestliže si chcete v USA vypůjčit auto nebo motorku, budete předkládat mezinárodní řidičský průkaz.

Peněz si mnoho měnit nemusíte, skoro všechno budete v USA platit kartou (VISA, Master Card, American Express). Máte-li debetní a kreditní, volte kreditku, pro americkou stranu je důvěryhodnější.

Nezapomeňte na telefon, fotoaparát a kameru, záložní datové karty a hlavně dobíječky k nim. Další nezbytností je adaptér a redukce k elektrickým zásuvkám. Dají se koupit i v Česku, ušetříte se problémů, když večer v hotelu zjistíte, že nedobijete foťák a neoholíte se.

Oblečení volte podle ročního období v destinaci. Je docela dobré najít si na internetu charakter počasí v místě v dobu vaší návštěvy. Pamatujte hlavně na dobré boty – vhodné jsou sportovní tenisky s vyšším opatkem, do národních parků pevná vyšší turistická obuv, a k tomu kvalitní sportovní sandály na přezouvání, když budou nohy unavené. Na eleganci a módu hledět nemusíte, Američané na to nejsou, je jim jedno, co má kdo – i oni sami – na sobě. Malá lehká kvalitní pláštěnka by ve vašem příručním batůžku měla mít místo.

Nezapomeňte na osobní léky, cestovní lékárničku, účinný opalovací krém a repelent, jedete-li do přírody. Jestliže zjistíte, že vám něco chybí, není to žádná tragédie. Díky vlídnému kurzu dolaru k české koruně si můžete (zejména v supermarketech) všechno dokoupit. Při cestování po USA se vám hodí slovník americké angličtiny, od té školní, anglické, se někdy liší. Rovněž základní mapy a turistické průvodce si můžete koupit už v Česku.

Partneři

ESO travel

Informace na tomto webu pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, která je pravidelně oceňovaným touroperátorem TTG Awards pro oblast USA. Vydejte se na zájezd do USA i vy!

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@zajezdyusa.info